Dnia 2024-05-18 15:30 na stadionie Boisko piłkarskie główne Stanisława Moniuszki odbył się mecz Olimpia Elbląg - Polonia Bytom zakończony wynikiem 1-3

Mecz pomiędzy Olimpią Elbląg a Polonią Bytom, rozegrany w sobotę, przyniósł wiele emocji i zakończył się wynikiem 1-3 na korzyść gości. Po pierwszej połowie, w której Polonia Bytom prowadziła 2-0, gospodarze nie zdołali już odrobić strat. Spotkanie odbyło się na boisku głównym Stanisława Moniuszki w ramach 33. kolejki II Ligi Wschodniej.

Podsumowanie meczu

Mecz pomiędzy drużynami: Olimpia Elbląg (Gospodarz) przeciwko Polonia Bytom (Goście)

Relacja z meczu

Boisko piłkarskie główne Stanisława Moniuszki w Elblągu wypełniło się po brzegi kibicami, którzy przybyli, by dopingować swoje drużyny w niezwykle istotnym meczu 33. kolejki II Ligi - East. Atmosfera była elektryzująca, a emocje unosiły się w powietrzu na długo przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15:30, a od samego początku było jasne, że drużyny nie zamierzają odpuścić ani na chwilę. Już w 15. minucie sędzia musiał sięgnąć po pierwszą żółtą kartkę, którą otrzymał zawodnik Polonii Bytom, Dawid Ścisłak, za nieprzepisowe zagranie. W 22. minucie meczu Michał Famulak z Olimpii Elbląg otrzymał również żółtą kartkę, co potwierdziło zaciętą walkę na boisku.

W 23. minucie pierwsza bramka meczu padła po fantastycznym strzale Jakuba Pochciola, który wyprowadził Polonię Bytom na prowadzenie. Zaledwie sześć minut później, w 29. minucie, Tomasz Gajda powiększył przewagę gości, strzelając drugą bramkę. Sytuacja gospodarzy stała się jeszcze trudniejsza w 28. minucie, kiedy Bartosz Mruk został ukarany czerwoną kartką za brutalny faul.

Do przerwy Polonia Bytom prowadziła 2-0, a Olimpia Elbląg musiała radzić sobie w dziesiątkę. Mimo osłabienia gospodarze nie zamierzali się poddać. Jednak w 66. minucie Adrian Piekarski z Polonii Bytom otrzymał żółtą kartkę, co było kolejnym dowodem na twardą grę obu drużyn.

W 76. minucie Damian Wolny dołożył trzecią bramkę dla Polonii Bytom, co dodatkowo podcięło skrzydła drużynie z Elbląga. Na domiar złego w 84. minucie Jakub Pochciol otrzymał żółtą kartkę, co świadczyło o jego nieustępliwości na boisku. Jednakże w tej samej minucie Kamil Jóźwicki zdobył honorowego gola dla Olimpii Elbląg, ustalając wynik spotkania na 1-3.

Ostatecznie Polonia Bytom odniosła zasłużone zwycięstwo na trudnym terenie. Mecz obfitował w emocje, bramki i kartki, co tylko potwierdziło, że obie drużyny były zdeterminowane do walki do ostatnich minut. Olimpia Elbląg, mimo porażki, pokazała charakter i wolę walki, co z pewnością zostanie docenione przez kibiców.