Lech Poznań II kontra Olimpia Elbląg, wynik meczu: 2-1

W dniu 28 lutego 2024 roku na Stadionie Amiki Wronki odbył się emocjonujący mecz II ligi - East pomiędzy drużynami Lech Poznań II i Olimpia Elbląg. Po zaciętym starciu to Lech Poznań II wyszedł zwycięsko, pokonując rywali 2-1. Wynik na przerwę wskazywał na remis 1-1, ale ostatecznie to gospodarze sięgnęli po trzy punkty. Mecz ten odbył się 4 dni temu o godzinie 11:00.

Relacja z przebiegu meczu

Mecz rozpoczął się o godzinie 11:00 na malowniczym Stadionie Amiki Wronki, gdzie miejscowy Lech Poznań II podejmował drużynę Olimpia Elbląg w ramach 18. kolejki II Ligi - East. Sędzią głównym spotkania był Pan M. Bielawski.

Po emocjonujących 90 minutach gry, Lech Poznań II zdołał pokonać Olimpię Elbląg 2-1. Mecz był pełen zwrotów akcji i napięcia, które dosłownie można było wyczuć w powietrzu.

Pierwszą bramkę dla Gospodarzy zdobył I. Stankiewicz w 34. minucie pojedynku, dając swojej drużynie prowadzenie. Jednak Olimpia Elbląg szybko odpowiedziała, a B. Mruk wyrównał rezultat tuż przed przerwą, ustalając wynik na 1-1.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli piłkarze Lecha Poznań II, gdyż K. Kalata strzelił bramkę na 2-1 w 60. minucie, dając swojej drużynie przewagę, która utrzymała się do końcowego gwizdka sędziego.

Spotkanie było bardzo zacięte, a obie drużyny walczyły o każdą piłkę. Widać było ogromne zaangażowanie i determinację zawodników na boisku.

Obie drużyny otrzymały żółte kartki, co świadczyło o zażartej walce na boisku. Gospodarze Lech Poznań II mieli w swoich szeregach graczy, którzy trafili na kartkę: K. Kukulka (20'), T. Cywka (26'), N. Paclawski (67') oraz I. Kornobis (77'). Z kolei w drużynie Gości żółte kartki otrzymali M. Kuczalek (22') oraz Y. Senkevich (74').

Na czerwone kartki nie było miejsca podczas tego pojedynku, ale emocje sięgały zenitu, a kibice na trybunach trzymali się za serca, obserwując każdą akcję na boisku.

Po zakończonym meczu, obie drużyny mają już przed sobą kolejne wyzwania. Lech Poznań II zmierzy się z Radunią Stężyca, Zagłębiem Lubin II oraz Jastrzębiem, natomiast Olimpia Elbląg czekają spotkania z Olimpią Grudziądz, Zagłębiem Lubin II oraz Jastrzębiem.